Մարտի 24-ին` ժամը 16:00-ին, ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի պատվիրակությունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Մարտի 26-ին՝ ժամը 10:00-ին, ԱԺ ոսկեզօծ դահլիճում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի համատեղ նիստը (լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները կարող են լուսաբանել նիստի առաջին 15 րոպեն):
Նույն օրը՝ ժամը 13:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման ու հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը կհանդիպեն լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ:

24 марта, в 16:00,   делегация Комитета ГД ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками посетит мемориал в Цицернакаберде.
26 марта, в 10:00, в Позолоченном зале НС состоится совместное заседание Постоянной комиссии НС по внешним связям и   Комитета ГД ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками (представители СМИ могут освещать первые 15 минут заседания).
В тот же день, в 13:00, в фойе зала заседаний НС председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян и первый заместитель  председателя Комитета ГД ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками К.Затулин встретятся с представителями СМИ.